Date
Award
Show
Judge
10/09/17
1st Puppy Bitch
Best Puppy
Richmond
Dan Ericsson
11/03/18
2nd Junior Bitch
Crufts
Mike Spencer
18/03/18
CAC & BOB
IDS KV Rijnand
Mr M Lepasaar (Est)
01/04/18
CAC & BOB
ID's Goes
Mrs M Pylvanaimen Suorsa (FI)
11/03/18
CAC, BOB & BIG 6
ID's De Utrecht
M Van Lersel (NL)

 

Date
Award
Show
Judge
21/08/16
1st Puppy Bitch
WKC
Valerie Foss
11/03/17
VHC Junior Bitch
Crufts
Keith Groom

 

Date
Award
Show
Judge
21/03/15
2nd Puppy
3rd Minor Puppy Stakes
Coventry Gundog
Derek Whitfield
28/03/15
Res Minor Puppy Dog
ISCGB Ch Show
Pat Wilkinson
26/04/15
3rd Minor Puppy Dog
WELKS
Chris Bexon
29/05/15
Res Puppy Dog
Southern Counties
Giuliano Biasiolo
04/07/15
2nd Puppy Dog
3rd Puppy Dog Stakes
Windsor
Doreen Smilie
Tan Negrecha
23/08/15
2nd Puppy Dog
WKC
Jean Lanning
27/09/15
Res Junior Dog
ISCGB Open Show
Bill Bunce
11/03/16
1st Post Grad Dog
Crufts
Sandra Marshall
22/04/16
Res Post Grad Dog
WELKS
Malcolm Bevan
28/05/16
1st Post Grad Dog
Bath
Geraldine Cove-Print
24/07/16
2nd Post Grad Dog
Leeds
Patsy Hollings
21/08/16
2nd Post Grad Dog
WKC
Valerie Foss
12/10/16
2nd Post Grad Dog
GSOW
Duncan Blacklock
11/12/16
Res Post Grad Dog
LKA
Janet Richards
11/03/17
VHC Post Grad Dog
Crufts
Keith Groom

 

Date
Award
Show
Judge
25/03/12
1st Junior
Best Puppy
PG3
Retford
Claire Sharp
06/04/12
1st Junior
Best Puppy
PG4
Chertsey
John Day
18/04/12
1st Junior
Best Puppy
Windsor Gundog
Chris Northam
29/04/12
2nd Minor Puppy Dog
WELKS
Ann Webster
20/05/12
2nd Junior
Best Puppy
Mid Herts Gundog
Sherril Goodwin
26/05/12
2nd Minor Puppy Dog
Bath
Gael Stenton
27/05/12
2nd Junior
Best Puppy
RBOB
Shropshire Gundog
Ifor Williams
01/06/12
2nd Puppy Dog
Southern Counties
Maria Grazia Poli
02/06/12
1st Junior
Best Puppy
Melton Mowbray
Geoff Hargreaves
08/06/12
3rd Puppy Dog
Three Counties
Sara Barnard
10/06/12
Res Minor Puppy Dog
ISCGB Ch Show
Lorraine Rossiter
17/06/12
2nd Puppy
Newmarket
Rita Pike
29/06/12
1st Puppy Dog
Best Puppy
Windsor
Linda Mayne
17/06/12
2nd Puppy
Newmarket
Rita Pike
07/07/12
3rd Puppy Dog
East of England
Pat Wilkinson
28/07/12
2nd Puppy Dog
Leeds
Kim Parris
29/07/12
1st Special Yearling
Best Puppy
Hampshire Gundog
Suzy Day
04/08/12
3rd Puppy Dog
National Gundog
Doreen Hardie
05/08/12

2nd Junior
Best Puppy

EELKS
Jim Richardson
19/08/12
2nd Puppy Dog
WKC
Valerie Foss
26/08/12
1st Junior
Best Puppy
Milton Keynes
David Hutchison
09/09/12
Res Puppy Dog
Richmond
Carolyn Fry
07/10/12
1st Junior Brown Dog
ISCGB Open
Max Munday
14/10/12
2nd Junior Dog
SWKA
Penny Williams
17/10/12
Res Junior Dog
GSOW
Gina Gingell
20/10/12
2nd Junior
Hitchin
Philip Wright
27/06/13
2nd Yearling Dog
Windsor
Janet Richards
11/08/13
3rd Post Grad Dog
Bournemouth
Kathy Gorman
15/12/13
Res Post Grad Dog
LKA
Mike Spencer
29/03/14
1st Post Grad Dog
RCC
ISCGB
Malcolm Bevan
04/07/14
1st Post Grad Dog
East of England
Tracy Davies
13/07/14
1st Post Grad BR Dog
ISCGB Open
Linda Cooper
17/08/14
3rd Post Grad Dog
WKC
Julia Iles-Hebbert
07/09/14
VHC Post Grad Dog
Richmond
Sandra Marshall
19/09/14
1st Post Grad Dog
Driffield
Jane Maxwell
22/11/14
2nd Post Grad
Huntingdonshire
Jennifer Fairhall
05/03/15
VHC Post Grad Dog
Crufts
Ron James
28/03/15
Res Post Grad Dog
ISCGB Ch Show
Patricia Wilkinson
26/04/15
VHC Post Grad Dog
WELKS
Chris Bexon
23/05/15
1st Post Grad Dog
Bath
Janet Richards
29/05/15
3rd Post Grad Dog
Southern Counties
Giuliano Biasiolo
04/07/15
VHC Post Grad Dog
Windsor
Doreen Smilie
01/08/15
1st Post Grad Dog
Paignton
Ann Moss
23/08/15
1st Post Grad Dog
WKC
Jean Lanning
13/09/15
1st Post Grad Dog
RCC
Richmond
Anne Hardy
20/09/15
1st Post Grad Dog
Darlington
Sara Barnard
27/09/15
2nd Limit Dog
ISCGB Open Show
Bill Bunce
11/10//15
2nd Limit Dog
SWKA
Keith Groom
22/04/16
2nd Limit Dog
WELKS
Malcolm Bevan
24/07/16
Res Limit Dog
Leeds
Patsy Hollings
11/12/16
3rd Open Dog
LKA
Janet Richards
11/03/17
Res Limit Dog
Crufts
Keith Groom

 

Date
Award
Show
Judge
10/06/11
Res Puppy Dog
Three Counties
Sheila Gray
18/06/11
1st Junior
Best Puppy
Southampton
Jean Lanning
02/07/11
1st Puppy Dog
Best Puppy
Windsor
Robyn Griffin
08/07/11
1st Puppy Dog
Best Puppy
East of England
Pam Blay
17/07/11
3rd Junior
Best Puppy
Puppy Group 2
Alfreton
Andrew Caine
30/07/11
1st Puppy
Best Puppy
Thame
Val Wade
31/07/11
1st Junior
Best Puppy
Puppy Group 1
EELKS
Ray McDonald
02/08/11
1st Minor Puppy Dog
Best Puppy Dog
Paignton
Keith Groom
06/08/11
3rd Minor Puppy Dog
National Gundog
Chris Guest
21/08/11
1st Minor Puppy Dog
Best Puppy
WKC
Jeff Roberts
27/08/11
1st Junior
Best Puppy
Milton Keynes
Gary Green
04/09/11
1st Puppy Dog
City of Birmingham
Barbara Abbishaw
11/09/11
2nd Puppy Dog
Richmond
Mike Spencer
18/09/11
3rd Puppy Dog
Darlington
Gaynor Berry
21/09/11
2nd Junior
Windsor Gundog

Mike Yarnley

07/10/11
1st Brown Puppy Dog
ISCGB Open Show

Roberto Amadori

09/10/11
2nd Puppy Dog
SWKA

Kathy Gorman

23/10/11
Res Special Yearling
Mid Herts Gundog

Lucy Kirkham

19/11/11
1st Junior
Best Puppy
South of England Gundog

Trudy Short

26/11/11
1st Puppy
Best Puppy
Reading

Jeff Horswell

10/12/11
3rd Junior Dog
LKA

Chris Bexon

14/01/12
1st Junior
Buckinghamshire

Keith Starkey

19/02/12
Best of Breed
Group 2
Cheltenham

Richard Morris

25/02/12
1st Junior
Mid Western Gundog

Chris Schofield

09/03/12
1st Special Junior Dog
Crufts

Malcolm Bevan

25/03/12
Res Post Grad
Retford
Claire Sharp
06/04/12
1st Post Grad
Chertsey
John Day
18/04/12
3rd Post Grad
Windsor Gundog
Chris Northam
29/04/12
1st Junior Dog
WELKS
Ann Webster
20/05/12
1st Post Grad
Res Best of Breed
Mid Herts Gundog
Sherril Goodwin
26/05/12
3rd Junior Dog
Bath
Gael Stenton
27/05/12
1st Junior
BOB
Shropshire Gundog
Ifor Williams
01/06/12
3rd Junior Dog
Southern Counties
Maria Grazia Poli
02/06/12
1st Post Grad
RBOB
Melton Mowbray
Geoff Hargreaves
08/06/12
1st Junior Dog
Three Counties
Sara Barnard
10/06/12
2nd Yearling Dog
ISCGB Ch Show
Lorraine Rossiter
17/06/12
2nd Graduate
Newmarket
Rita Pike
29/06/12
2nd Post Grad Dog
Windsor
Linda Mayne
07/07/12
2nd Post Grad Dog
East of England
Pat Wilkinson
28/07/12
3rd Yearling Dog
Leeds
Kim Parris
04/08/12
2nd Novice Dog
National Gundog
Doreen Hardie
05/08/12

1st Open
RBOB

EELKS
Jim Richardson
19/08/12
1st Post Grad Dog
WKC
Valerie Foss
26/08/12
2nd Open
Milton Keynes
David Hutchison
09/09/12
3rd Post Grad Dog
Richmond
Carolyn Fry
07/10/12
1st Grad Brown Dog
ISCGB Open
Max Munday
14/10/12
3rd Post Grad Dog
SWKA
Penny Williams
17/10/12
1st Novice Dog
GSOW
Gina Gingell
20/10/12
2nd Post Grad
Hitchin
Philip Wright
27/06/13
Res Post Grad Dog
Windsor
Janet Richards
11/08/13
VHC Limit Dog
Bournemouth
Kathy Gorman
29/03/14
3rd Limit Dog
ISCGB
Malcolm Bevan
13/07/14
2nd Limit BR Dog
ISCGB Open
Linda Cooper
17/08/14
3rd Limit Dog
WKC
Julia Iles-Hebbert
19/09/14
3rd Limit Dog
Driffield
Jane Maxwell
22/11/14
Res Open
Huntingdonshire
Jennifer Fairhall
28/03/15
3rd Limit Dog
ISCGB Ch Show
Patricia Wilkinson
04/07/15
3rd Limit Dog
Windsor
Doreen Smilie
01/08/15
VHC Limit Dog
Paignton
Ann Moss
13/09/15
1st Limit Dog
Richmond
Anne Hardy
27/09/15
1st Post Grad Dog
ISCGB Open Show
Bill Bunce
11/10//15
1st Post Grad Dog
SWKA
Keith Groom
14/10//15
Res Post Grad Dog
GSOW
Ann Webster
01/07/16
VHC Limit Dog
Windsor
Carol Broadley
21/08/16
1st Limit Dog
WKC
Valerie Foss

 

Date
Award
Show
Judge
25/07/09
2nd Puppy Dog
Leeds
Val Woodward (Connomar)
01/08/09
1st Minor Puppy Dog
National Gundog
Mick Brind
08/08/09
1st Minor Puppy Dog
Best Puppy Dog
Best Puppy
Bournemouth
Mr C B Bexon
15/08/09
3rd Junior
Thames Valley
R Nagaty (Marlbeck)
16/08/09
3rd Junior
Alfreton & DCS
P Butler-Holley (Shandwick)
23/08/09
1st Minor Puppy Dog
Best Puppy
Dog
Welsh Kennel Club
Frank Kane
06/09/09
2nd Puppy Dog
City of Birmingham
Jose Haro Haro (Spain)
13/09/09
Res Puppy Dog
Richmond Championship Show
Irene Glen
17/09/09
1st Puppy
Best Puppy
Thame County Show
Jane Maxwell (Bardrestan)
20/09/09
2nd Minor Puppy Dog
Darlington
Ellis Hulme
02/10/09
2nd Minor Puppy Dog
Driffield Agricultural Society
Gaynor Berry (Hollutrix)
11/10/09
1st Minor W&O Puppy
Best W&O Puppy
BPIS
ISCGB Open Show
Lucy Kirkham (Alfigio)
14/10/09
2nd Puppy Dog
Gundog Society of Wales
Gordon Williams
25/10/09
1st Puppy Dog
Best Puppy
Midland Counties
Sally Griffin (Sanjika)
01/11/09
1st Junior
Best Puppy
East Kent CS
Linda King (Kirkavagh)
08/11/09
3rd Junior
Mid Herts Gundog
Barbara Abbishaw (Hastabbi)
28/11/09
2nd Junior
Best Puppy
RBPIS
South of England Gundog
Merlene Hepper (Mardas)
12/12/09
Res Puppy Dog
Ladies Kennel Association
Lorraine Rossiter (Inostricani)
27/12/09
2nd Junior
Wealdstone & Northolt CS
Lesley Coldwell (Lucoru)
29/12/09
1st Junior
Best Puppy
Best of Breed
Luton CS
Christine Schofield (Cwsscwn)
24/01/10
3rd Junior Dog
Manchester Championship Show
Zena Thorn-Andrews
31/01/10
2nd Special Yearling
Henley on Thames
Alan Small
20/02/10
3rd Junior
Maidenhead & DCS
Jan Anderson (Michiamo)
07/03/10
1st Junior
Coventry Gundog
Christine McDonald (Northey)
14/03/10
2nd Special Puppy Dog
Crufts
Nicola Spencer (Bannonbrig)
18/03/10
1st Junior
Horsham & DCS
Barbara Earley
28/03/10
1st Junior
Tunbridge Wells & DCS
Robyn Griffin (Sanjika)
11/04/10
2nd Junior
Crystal Palace CS
Mr P Harper
14/04/10
2nd Junior
Windsor Gundog Society
Philip Wright (Riccini)
18/04/10
1st Junior
Best of Breed
Group 4
Camberley & DCS
Richard Morris (Lascoed)
23/04/10
3rd Junior Dog
WELKS
Gael Stenton (Gaesten)
08/05/10
2nd Junior Dog
Birmingham National
Rod Allison (Mantegna)
09/05/10
1st Junior
Best of Breed
South of England Gundog
Mr D Bell
15/05/10
1st Junior
Redditch & DCS
Becky Johnson (Downstream)
16/05/10
1st Junior
Best of Breed
Mid Herts Gundog
Jill Stubbs (Densdale)
29/05/10
2nd Junior Dog
Bath
Ann Webster
30/05/10
1st Junior
1st Open
Best of Breed
Shropshire Gundog
Jean Powell
02/06/10
1st Junior Dog
Southern Counties
Sally Griffin (Sanjika)
06/06/10
1st Junior Dog
1st Yearling Dog
ISCGB Championship Show
Dr Giancole Mentasti (Italy)
09/06/10
1st Junior Dog
***FINAL POINTS FOR JW***
Three Counties
Malcolm Bevan
20/06/10
2nd Junior Dog
Border Union
Sally Sutton
04/07/10
1st Junior Dog
Windsor
David Shields
11/07/10
1st Junior Dog
East of England
Doreen Hardie
31/07/10
1st Post Grad
Res Best of Breed
Thame
Bill Bunce
01/08/10
1st Post Grad
Best of Breed
EELKS
Jacqui Ward (Mianja)
03/08/10
1st Post Grad Dog
Paignton
Keith Young
07/08/10
1st Grad Dog
1st Post Grad Dog
National Gundog
Carolyn Fry (Bedeslea)
22/08/10
1st Post Grad Dog
WKC
Janet Richards
29/08/10
1st Grad
Best of Breed
Milton Keynes
Paul Carpenter (Ruphill/Joaldy)
30/08/10
1st Open
Best of Breed
Leicester & DCS
Keith Young
19/09/10
3rd Post Grad Dog
Darlington
Barbara Simpson (Leircote)
01/10/10
2nd Post Grad Dog
Driffield
Valerie Foss
09/10/10
1st Post Grad Dog
RCC
SWKA
Jean Lanning
10/10/10
3rd W&O Limit Dog
1st Not Bred By Exhibitor
ISCGB Open Show
Nadia Guerrini (Italy)
Max Munday (Kubear)
13/10/10
2nd Post Grad Dog
GSOW
Sharon Pinkerton (Bareve)
28/10/10
1st Post Grad Dog
Midland Counties
Penny Williams (Bournehouse)
30/10/10
1st Open
Best of Breed
Kensington
Gill Tully (Highclare)
31/10/10
2nd Open
Mid Herts Gundog
Peter Milby
07/11/10
1st Open
Best of Breed
East Kent
Lee Sharp (Hapsberg)
13/11/10
1st Open
Best of Breed
Crystal Palace
Miss R Howlett
27/11/10
1st Open
Best of Breed
Wealdstone & Northolt
Sue Shrimpton
(Cobbets)
28/11/10
1st Open
Best of Breed
South of England Gundog
Michelle Reed
(Lilybrook)
05/12/10
2nd Open
Reserve Best of Breed
Coventry Gundog
David Hutchinson
(Waverton)
12/12/10
1st Limit Dog
LKA
Sandra Marshall
29/12/10
1st Open
Best of Breed
Luton CA
Christina Chapman
(Bukris)
07/01/11
2nd Open Dog
Reserve Best Dog
Boston
Jane Maxwell
20/04/11
Res Open
Windsor Gundog
Liz Cartledge
08/05/11
3rd Limit Dog
Birmingham National
Clive Davies (Sundeala)
14/05/11
1st Open
Best of Breed
Redditch
Pat Predith
(Rigmoor)
15/05/11
1st Open
Best of Breed
Mid Herts Gundog
Ray Strudwick
(Burpham)
18/05/11
1st Open
Best of Breed
Chertsey
Rita Allum
(Macarica)
03/06/11
2nd Limit Dog
Southern Counties
Jean Houltram (Caldocani)
10/06/11
2nd Limit Dog
Three Counties
Sheila Gray
18/06/11
3rd Open
Southampton
Jean Lanning
08/07/11
1st Limit Dog
RCC
East of England
Pam Blay
17/07/11
1st Open
Best of Breed
Alfreton
Andrew Caine
30/07/11
1st Open
Best of Breed
Thame
Val Wade
31/07/11
1st Open
Best of Breed
Group 4
EELKS
Ray McDonald
02/08/11
1st Limit Dog
Paignton
Keith Groom
06/08/11
res Limit Dog
National Gundog
Chris Guest
21/08/11
2nd Limit Dog
WKC
Jeff Roberts
27/08/11
1st Open
Best of Breed
Milton Keynes
Gary Green
04/09/11
VHC Open Dog
City of Birmingham
Barbara Abbishaw
11/09/11
3rd Limit Dog
Richmond
Mike Spencer
18/09/11
3rd Limit Dog
Darlington
Gaynor Berry
21/09/11
Res Open
Windsor Gundog

Mike Yarnley

07/10/11
1st Orange Limit Dog
ISCGB Open Show

Roberto Amadori

09/10/11
2nd Limit Dog
SWKA

Kathy Gorman

23/10/11
3rd Open
Mid Herts Gundog

Lucy Kirkham

19/11/11
2nd Open
South of England Gundog

Trudy Short

26/11/11
2nd Open
Reading

Jeff Horswell

10/12/11
2nd Limit Dog
LKA

Chris Bexon

14/01/12
2nd Open
Buckinghamshire

Keith Starkey

19/02/12
1st Open
Cheltenham

Richard Morris

25/02/12
2nd Open
Mid Western Gundog

Chris Schofield

09/03/12
VHC Limit Dog
Crufts

Malcolm Bevan

25/03/12
1st Open
Best of Breed
G2
Retford
Claire Sharp
06/04/12
1st Open
Best of Breed
Chertsey
John Day
18/04/12
1st Open
Best of Breed
Windsor Gundog
Chris Northam
08/06/12
3rd Open Dog
Three Counties
Sara Barnard
07/07/12
VHC Open Dog
East of England
Pat Wilkinson
19/08/12
Res Open Dog
WKC
Valerie Foss
09/09/12
Res Open Dog
Richmond
Carolyn Fry
14/10/12
VHC Open Dog
SWKA
Penny Williams
31/05//13
VHC Open Dog
Southern Counties
Paolo Dondina
27/06/13
2nd Open Dog
RCC
Windsor
Janet Richards
11/08/13
Res Open Dog
Bournemouth
Kathy Gorman
29/03/14
VHC Open Dog
ISCGB
Malcolm Bevan
13/07/14
2nd Open Dog W&O
ISCGB Open
Linda Cooper
17/08/14
2nd Open Dog
WKC
Julia Iles-Hebbert
07/09/14
2nd Open Dog
Richmond
Sandra Marshall
14/12/14
3rd Open Dog
LKA
Pam Blay
21/03/15
1st Open
BOB
Coventry Gundog
Derek Whitfield
28/03/15
Res Open Dog
ISCGB Ch Show
Pat Wilkinson
26/04/15
Res Open Dog
WELKS
Chris Bexon
23/05/15
1st Open Dog
DCC
Bath
Janet Richards
29/05/15
2nd Open Dog
Southern Counties
Giuliano Biasiolo
04/07/15
2nd Open Dog
Windsor
Doreen Smilie
01/08/15
VHC Open Dog
Paignton
Ann Moss
23/08/15
2nd Open Dog
WKC
Jean Lanning
13/09/15
2nd Open Dog
Richmond
Anne Hardy
20/09//15
Res Open Dog
Darlington
Sara Barnard
11/03/16
1st Open Dog
DCC
Crufts
Sandra Marshall
22/04/16
VHC Open Dog
WELKS
Malcolm Bevan
28/05/16
2nd Open Dog
Bath
Geraldine Cove-Print
05/06/16
2nd Open Dog
Southern Counties
Michele Ivaldi
01/07/16
3rd Open Dog
Windsor
Carol Broadley
24/07/16
Res Open Dog
Leeds
Patsy Hollings
21/08/16
3rd Open Dog
WKC
Valerie Foss
12/10/16
1st Open Dog
DCC
GSOW
Duncan Blacklock
11/03/17
2nd Veteran Dog
Crufts
Keith Groom

 

Date
Award
Show
Judge
26/04/08
3rd Puppy Dog
WELKS
Sara Barnard
02/08/08
2nd Junior Dog
National Gundog
Doreen Smillie
14/09/08
Res Junior Dog
Darlington
Gael Stenton (Gaesten)
07/10/11
3rd Orange Graduate Dog
ISCGB Open Show

Roberto Amadori

 

Date
Award
Show
Judge
19/01/08
Res Puppy Dog
Manchester
Sharon Pinkerton (Bareve)
27/01/08
3rd Puppy
Henley on Thames
Linda Mayne (Michiamo)
17/02/08
Res Junior
Maidenhead & DCS
Karen Grange
17/02/08
Res Puppy
Leicestershire Gundog
Sally Griffin (Sanjika)
02/03/08
3rd Junior
Coventry & DGS
Elaine Kirkham (Alfigio)
20/03/08
3rd Junior
Horsham & DCS
Margaret Robson (Mimaro)
20/04/08
3rd Special Yearling
Best Puppy
Camberley & DCS
Mick Howes
26/04/08
Res Puppy Dog
WELKS
Sara Barnard
08/05/08
Res Puppy Dog
Birmingham National
Jean Lanning
11/05/08
3rd Special Beginners
Best Puppy
Mid Herts Gundog
Peter Upton (Tragus)
30/05/08
2nd Puppy Dog
Southern Counties
Marja Talvitie [Finland]
27/06/08
2nd Junior Dog
Windsor
Janet Richards
05/07/08
2nd Junior Dog
South Wales KA
Meriel Hathaway
11/08/08
1st Novice Dog
3rd Junior Dog
Bournemouth CA
Sandra Marshall
31/08/08
3rd Junior Dog
City of Birmingham
Philippa Cotterell (Valcor)
07/09/08
Res Junior Dog
Richmond
Jenny Miller (Feorlig)
17/09/08
VHC Post Graduate
Windsor Gundog Society
Gaynor Killick (Chiromante)
18/09/08
VHC Post Graduate
3rd Novice
Thame
Robert Geary (Losprimeros)
20/09/08
1st Junior Dog
Res Yearling Dog
Driffield
Patsy Hollings (Gunalt)
15/11/08
Res Junior
1st Post Graduate
Crystal Palace
Chris Campbell
16/11/08
2nd Post Graduate
Mid Herts Gundog
Eileen Gates (Schonblick)
25/1/09
Res Graduate
Henley on Thames
Ann Weston (Corriemore)
15/02/09
1st AV Gundog Novice
Res AV Gundog Graduate
Milton Keynes & DCS
Barbara Ward (Wensum)
07/06/09
3rd Novice Dog
ISCGB Championship Show
Karen James
02/07/09
1st Post Graduate Dog
Windsor
Kathy Gorman
11/07/09
Res Post Graduate Dog
East of England
Julia Iles-Hebbert
01/08/09
2nd Novice Dog
National Gundog
Mick Brind
08/08/09
1st Novice Dog
Bournemouth
Mr C B Bexon
15/08/09
2nd Post Graduate
Thames Valley
R Nagaty (Marlbeck)
16/08/09
2nd Post Graduate
Alfreton & DCS
P Butler-Holley (Shandwick)
06/09/09
3rd Post Graduate Dog
City of Birmingham CA
Jose Haro Haro (Spain)
13/09/09
1st Post Graduate Dog
Richmond
Irene Glen
17/09/09
VHC Post Graduate
Thame County Show
Jane Maxwell (Bardrestan)
14/10/09
3rd Post Graduate Dog
Gundog Society of Wales
Gordon Williams
01/11/09
Res Post Graduate
East Kent CS
Linda King (Kirkavagh)
10/10/10
2nd W&O Post Grad Dog
ISCGB Open Show
Nadia Guerrini (Italy)
08/05/11
VHC Post Grad Dog
Birmingham National
Clive Davies (Sundeala)
03/06/11
Res Post Grad Dog
Southern Counties
Jean Houltram (Caldocani)
07/10/11
Res Orange Post Grad Dog
ISCGB Open Show

Roberto Amadori

 

 

 

 

 

Website Design, graphics & layout © Mavaya Design----------------------------------------www.delpavonespinone.co.uk | All Rights Reserved